Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Drzwi na odcisk palca – do domu i biura

Kategorie: drzwi   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Drzwi na odcisk palca – do domu i biura

W jaki sposób otwierasz drzwi do swojego domu lub biura? Przy pomocy standardowego klucza? To dobre rozwiązanie, ale nie zawsze wygodne. W XXI wieku możesz podnieść poziom zabezpieczeń, a jednocześnie zwiększyć komfort obsługi zamka. Jednym z ciekawych systemów, na który możesz się zdecydować, to ten, który pozwala otworzyć drzwi odciskiem palca.

Czytniki linii papilarnych pojawiają się w coraz większej liczbie systemów. Standardem powoli staje się choćby odblokowywanie telefonu czy laptopa palcem. Dlaczego? Powodów jest kilka. Najważniejszy to bezpieczeństwo – odciski palca są unikalne dla każdego z nas. Nie ma więc możliwości, aby osoba, której nie został nadany dostęp do systemu, mogła dokonać odblokowania. Równie istotna jest kwestia komfortu – przyłożenie palca do czytnika w drzwiach zajmuje znacznie mniej czasu niż wpisanie kilkucyfrowego kodu. Nie sposób więc się dziwić, że skanery papilarne pojawiają się w nowoczesnych drzwiach.

drzwi do domu z czytnikiem odcisków palców ekey.jpgJak działają drzwi otwierane odciskiem palca?

Czytniki linii papilarnych współpracują z dedykowanymi systemami zamków elektronicznych. Dobrym przykładem jest czytnik linii papilarnych EKEY – innowacyjne rozwiązanie opracowane w Austrii. Zasada jego działania jest bardzo prosta:

 • przy drzwiach montowany jest niewielki estetyczny skaner odcisków palca,
 • czytnik ten jest połączony z zamkiem elektromotorycznym,
 • po przyłożeniu palca odpowiadającemu wzorcowi zapisanemu w bazie danych, zamek automatycznie się odblokowuje,
 • system odblokowuje się wtedy, kiedy płynie prąd – dlatego w przypadku awarii prądu drzwi pozostaną zablowkowane i trzeba będzie otworzyć je awaryjnie za pomocą tradycyjnego klucza.

Co ważne – odcisk palca musi zostać wcześniej zarejestrowany przez oprogramowanie i dodany do systemu. Można to jednak zrobić samodzielnie, ponieważ system współdziała również z prostą, ale bezpieczną aplikacją na smartfona – synchronizacja z aplikacją jest szyfrowana kodem.

gdzie montować drzwi na odcisk palca.jpgGdzie sprawdzą się drzwi z czytnikiem linii papilarnych?

Tego typu rozwiązania dobrze spiszą się zarówno w domach prywatnych, jak i w biurach. Można je zamontować również przy wejściu do mieszkania w bloku – możliwości są nieograniczone.

Czytnik linii papilarnych przy wejściu do domu:

 • pozwoli zapomnieć o problemie zgubionych albo zostawionych gdzieś kluczy – domownik dostanie się do mieszkania bez nich,
 • uprości otwieranie drzwi – co ważne zwłaszcza jeśli np. wracasz do domu z kilkoma torbami z zakupami, a klucz znajduje się na dnie torebki.

Czytnik odcisków palców w biurze sprawdzi się np. przy wejściu do pomieszczeń o ograniczonym dostępie – np. do archiwum czy pokoju socjalnego pracowników. Można nim zastąpić system autoryzacji kartą czy kodem.

Oprócz czytnika linii papilarnych EKEY, nasze drzwi można także wyposażyć w tradycyjny zamek na klucz i klawiaturę kodową, umożliwiając otwarcie drzwi na trzy sposoby w zależności od potrzeby. – podpowiada Gerard Heinswert, spedjalista ds. rozwoju produktów Internorm.

Jak widać, drzwi ze skanerem odcisków palców nie są już wizją z dalekiej przyszłości, a rzeczywistością, po którą możesz sięgnąć.

ładne drzwi Internorm.jpgDrzwi na odcisk palca kupisz od Internorm

Internorm jest producentem drzwi antywłamaniowych wyposażonych w czytnik EKEY o klasie bezpieczeństwa RC2. To wysoka klasa pozwalająca na zabezpieczenie biura lub rezydencji przez nawet bardzo dobrze wyposażonym włamywaczem. Możesz wybierać spośród kilkudziesięciu odcieni, wielu wzorów, dopasowywać frezy i wcięcia oraz przeszklenia, a także wyposażyć drzwi w nowoczesny pochwyt. Dlatego drzwi te sprawdzą się w każdej aranżacji, ponieważ możliwości ich dopasowania stylistycznego są praktycznie nieograniczone. Zobacz nasz katalog, aby sprawdzić przykładowe konfiguracje dopasowane przez naszych projektantów!

Zobacz katalog drzwi

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF