Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Drzwi z naświetlem górnym

Kategorie: drzwi  
Zdjęcie Drzwi z naświetlem górnym

W polskich domach coraz częściej spotykamy drzwi z naświetlem górnym. Zyskują one na popularności od kilkunastu lat, także w domach pasywnych, gdyż nowoczesne modele tego rodzaju drzwi wejściowych charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Wykańczając dom, możemy więc coraz mocniej popuścić wodzę fantazji i kreatywności, nie obawiając się o wyższe rachunki za ogrzewanie. Dlaczego warto rozważyć drzwi ze szklanym naświetlem górnym?

Drzwi z naświetlem górnym doskonale oświetlają pomieszczenia

Poza ciekawym wrażeniem wizualnym główne przeznaczenie naświetla górnego jest ściśle związane z jego nazwą. Okienko pozwala wpuścić do przedpokoju większą ilość światła. We współczesnym budownictwie ma to szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę, jak często rezygnujemy z tradycyjnego przedpokoju. Drzwi wejściowe do domu stanowią wówczas również drzwi wejściowe do salonu znajdującego się na parterze. W salonie pragniemy natomiast czuć się doskonale, czemu służą promienie słoneczne.

Wnętrze optycznie większe

Drzwi z naświetlem górnym mają także dość praktyczne przeznaczenie. Ich zastosowanie poleca się między innymi w mniejszych pomieszczeniach. Szyba znajdująca się ponad drzwiami powoduje wrażenie, że wnętrze wydaje się wyższe i bardziej przestronne. Dlatego drzwi z przeszkleniem górnym możemy spotkać również w starszym budownictwie, na przykład nowo wyremontowanych domach. Biorąc pod uwagę, że utrata ciepła w nowych modelach drzwi jest znikoma, nie musimy obawiać się wyższych kosztów ogrzewania.

drzwi z naświetlem górnym drzwi z przeszkleniem górnym Internorm.jpg

Urozmaicenie elewacji budynku

Na ciekawym wrażeniu wizualnym zależy nam również z zewnątrz domu. Niezależnie od projektu naświetle górne wyróżnia się na tle elewacji, znacznie ją urozmaicając. Drzwi z naświetlem są widoczne z daleka, co nie musi oznaczać, że równie widoczni są znajdujący się w pomieszczeniu domownicy. Na rynku do wyboru są zarówno drzwi z naświetlem przezroczystym, jak i mlecznym, które całkowicie zniekształca obraz, a przy tym prezentuje się bardzo efektownie po zmroku. We współczesnych domach mamy zwykle do czynienia z licznymi przeszkleniami. Królują surowe bryły, przede wszystkim prostokąty i kwadraty. Drzwi z naświetlem górnym świetnie się z nimi komponują.

tradycyjne drzwi z naświetlem górnym.jpgWiele wariantów naświetla górnego

Naświetla górne przyjmują rozmaite kształty i są wykonywane na różne sposoby – miedzy innymi z potrójnego, a nawet poczwórnego oszklenia. Jednocześnie charakteryzuje je dobra izolacja termiczna. Wiodący producenci dostarczają klientom modele reprezentujące różne style. Znajdziemy nowoczesne drzwi z naświetlem górnym odznaczające się minimalizmem, ale nie tylko. W stylistyce modernistycznej szczególnie dobrze sprawdzi się zatynkowana ościeżnica przeszklenia – taki efekt sprawia, że szkło bezpośrednio graniczy z murem. Drzwi z naświetlem górnym dobrze sprawdzą się także w stylu retro, gdzie naświetle może przyjąć nieco katedralny wygląd.

Istnieją także otwierane naświetla, które w razie potrzeby możemy wykorzystać w praktyczny sposób. Rozwiązanie jest wykonywane w różnych rodzajach drzwi – aluminiowych i drewniano-aluminiowych. Dobrzy producenci dostarczają klientom także drzwi z naświetlem górnym wykonane na indywidualne zamówienie, spełniające marzenia właściciela budynku.

Poznaj drzwi Internorm

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF