Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jak duże okna przesuwne można zrobić?

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Jak duże okna przesuwne można zrobić?

Duże okna przesuwne to marzenie każdego, kto ceni sobie jasne, doświetlone wnętrza i posiada taras, loggię lub balkon. Współczesne trendy architektoniczne stawiają na duże przeszklone powierzchnie. Internorm w swojej ofercie posiada wielkogabarytowe okna – które można zaprojektować tak, aby spełniły wszystkie oczekiwania!

Duże okna to szerokie perspektywy

Okna, czy też drzwi tarasowe przesuwne w rozmiarze XXL to inaczej okna panoramiczne. Aby duże okna przesuwne były nie tylko efektowne, ale i praktyczne, muszą wykazywać odpowiednie właściwości izolacyjne. To właśnie dlatego Internorm skonstruował wielkogabarytowe drzwi przesuwne HS 330. Austriacka marka Internorm to gwarancja dużych okien przesuwnych, gwarantujących zadowolenie.

Model okien przesuwnych HS 330 można z powodzeniem stosować w energooszczędnych domach pasywnych, ponieważ współczynnik przenikania ciepła wynosi zaledwie Uw = 0,67 W/m2K. Co za tym idzie, wysoki stopień ochrony przed chłodem i wilgocią znacząco minimalizuje koszty związane z ogrzewaniem i ewentualnymi remontami.

Okna tarasowe przesuwne – wymiary

Duże okna przesuwne Internorm mogą mieć maksymalnie 5,8 metra szerokości (część ruchoma + stała) oraz 2,8 metra wysokości. Jeżeli marzymy o przeszkleniu całej ściany, możemy połączyć konstrukcję z przeszkleniami stałymi Internorm uzyskać znacznie większe wymiary. Doskonale prezentują się połączenia drzwi przesuwnych z oknami bezramowymi bądź narożnikami całoszklanymi. Projektując okno przesuwne w rozmiarze XXL, Internorm zadbał o design na najwyższym poziomie. Austriaccy projektanci wybrali kanciaste kształty wąskich profili, które połączyły klasykę i współczesne trendy architektoniczne. W oknach wielkogabarytowych XXL Internorm możliwy jest montaż jednego elementu ruchomego lub dwóch rozsuwanych na boki.

jak duże okna przesuwne można zrobić.jpg

okna przesuwne z gwarancją bezpieczeństwa.pngOkna przesuwne antywłamaniowe

W dużych oknach przesuwnych bardzo ważne jest także bezpieczeństwo. Okna tarasowe przesuwne powinny nie tylko pięknie się prezentować, ale również chronić nasz majątek. Model HS 330 Internorm wyróżnia się pakietem szybowym o grubości 5,4 centymetra – w ten sposób Internorm zwiększył nie tylko bezpieczeństwo z użyteczności okna, ale i poziom izolacji. Dzięki zastosowaniu wielowarstwowego szkła laminowanego VSG szyby Internorm są niemożliwe do wybicia – nawet jeśli szyba pęknie pod wpływem uderzenia, nie rozpadnie się na kawałki, lecz pozostanie na swoim miejscu trzymana przez folię międzyszybową. Ponadto okna przesuwne Internorm zapewniają solidne zamykanie również dlatego, że ich skrzydło waży około 400 kilogramów, więc kiedy jest opuszczone, nie sposób go przesunąć. Te wszystkie czynniki sprawiają, że okna HS 330 i KS 430 od Internorm spełniają normy antywłamaniowe RC2.

drzwi przesuwne z niskim progiem Internorm dla dzieci.jpgLekkość poruszania

Okna przesuwne wielkogabarytowe mogą ważyć nawet kilkaset kilogramów. Czy przy takiej masie możliwa jest wygodna obsługa drzwi podnoszono-przesuwnych? Internorm skonstruował okna przesuwne XXL o maksymalnej wadze skrzydła 400 kilogramów, które przy otwieraniu są stabilne i lekkie w przesuwaniu. Tajemnicą projektu jest specjalna, ukryta wewnątrz ramy prowadnica oraz kółka ze stali nierdzewnej. Dlatego okna tarasowe przesuwne Internorm mogą być obsługiwane nawet przez dzieci i osoby starsze. W najnowszej wersji możliwe jest również zastosowanie napędu elektrycznego.

W oknach przesuwnych Internorm niski próg wykonany jest z włókna szklanego gwarantującego lepszą termoizolację, zwiększającego stabilność konstrukcji i niestanowiącego bariery z racji płaskiego kształtu. Jego wysokość sięga zaledwie 12 milimetrów w najwyższym punkcie, a zaokrąglona konstrukcja sprawia, że przekroczenie progu jest nieodczuwalne. Doskonałe rozwiązanie do domu bez barier!

Przemyślany design

Internom zdecydował, że w dużych oknach XXL próg będzie niemal niewidoczny, przez co udaje się uzyskać efekt znikającej granicy pomiędzy pomieszczeniem a jego otoczeniem. Producent przygotował także trzy modele klamek oraz kilkadziesiąt kolorów zewnętrznej strony skrzydła – wszystko po to, by okno przesuwne XXL było idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Na wypadek zbyt mocnego słońca Internorm proponuje żaluzje fasadowe – idealne do dużych konstrukcji okiennych

Poznaj drzwi przesuwne Internorm

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF