Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Koncern IFN – europejski gigant branży okiennej

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Koncern IFN – europejski gigant branży okiennej

Największy producent okien w Europie? Na to miano bez wątpienia zasługuje Internorm. Austriacka marka, której początki sięgają lat 30-tych ubiegłego stulecia, to dziś jeden z największych graczy na rynku stolarki okiennej. Zobacz, dlaczego.

Zaczęło się niepozornie, od zakładu ślusarsko-budowlanego, który Eduard Klinger otworzył w austriackim Linzu w 1931 roku. Firma szybko jednak skoncentrowała swoją działalność właśnie na stolarce okiennej, wielokrotnie rewolucjonizując ofertę rynkową. Zakład szybko rozwijał się, zaskakując lokalną społeczność innowacjami. Dlatego w 1946 roku stał się głównym dostawcą profili aluminiowych w Linzu. Pod koniec swojej pracy w 1966 roku Eduard Klinger założył markę Internorm, a rok później przekazał działalność kolejnemu pokoleniu rodziny Klingerów.

Internorm osiągnięcia.jpg

To właśnie Klinger, a potem Internorm:

 • jako jeden z pierwszych wprowadził specjalny profil aluminiowy, który pozwalał na wykonywanie dużego oszklenia,
 • wprowadził system 3 szyb i 3 uszczelek,
 • zaoferował okna zespolone, z którymi zintegrowane były wewnętrzne osłony okienne – to rozwiązanie cieszy się popularnością aż do dziś,
 • wprowadził technologię klejenia szyby okiennej na całym obwodzie skrzydła okiennego I-tec Oszklenie,
 • zaoferował inteligentne rozwiązania, takie jak I-tec Wentylacja (system bezpiecznego wietrzenia bez strat ciepła) czy obsługę okien i osłon okiennych za pomocą aplikacji SmartWindow.

Jakość 100% made in Austria

Dla marki od samego początku bardzo istotna była szczelność tworzonych okien oraz ich doskonała jakość. To dlatego firma:

 • stawia na własną produkcję – już pod koniec lat 70-tych firma opierała się na samodzielnie produkowanych komponentach,
 • prowadzi całą produkcję w Austrii w zakładach w Traun, Sarleinsbach i Lannach – do tej pory opuściło je już ponad 25 mln okien,
 • jest liderem rynku okien pasywnych – czyli konstrukcji o bardzo niskim współczynniku przenikania ciepła.

fabryka okien Internorm - gdzie kupić okna pasywne.jpg

Okna Internorm są doskonale znane w wielu krajach Europy – dziś są obecne w ponad 20 krajach. Klienci cenią zarówno bezkompromisową jakość i precyzję wykonania produktów koncernu IFN (pod tą nazwą Internorm działa na międzynarodowym rynku dystrybucyjnym od 2002 roku), jak również estetykę oferowanych okien. Dziś w gamie produktów marki można znaleźć zarówno te klasyczne, jak i designerskie – np. takie, przy pomocą których można tworzyć duże, minimalistyczne przeszklenia.

Produkty Internorm są dostępne również w Polsce – aby poznać je bliżej i zamówić innowacyjne okna do swojego domu, skontaktuj się z doradcą Internorm w Twoim regionie lub odwiedź najbliższą siedzibę dystrybutora marki.

Zobacz salon okien w Gdańsku

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF