Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Nowoczesne okna do domu

Kategorie: okna   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Nowoczesne okna do domu

Okna to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji budynku. Pełnią wiele kluczowych funkcji. Przede wszystkim dostarczają do wnętrza odpowiednią ilość światła oraz usprawniają wymianę powietrza. Należy jednak pamiętać, że ich zadaniem jest również zwiększanie szczelności budynku i ochrona przed utratą ciepła oraz nadmiarem hałasu. Dlatego warto przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniom na rynku stolarki okiennej i wybrać najlepszy dla siebie produkt.

Planujesz kupić nowoczesne okna do domu? Zanim podejmiesz decyzję, koniecznie sprawdź, jakie rozwiązania technologiczne są dziś oferowane przez najlepszych producentów. Skorzystaj z nich, aby zapewnić swojemu budynkowi solidną termoizolację i dodatkowe korzyści na lata.

okna nowoczesne design.jpgNowoczesne okna, czyli jakie?

Przy ocenie nowoczesności okien warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Są nimi:

 • materiał, z którego została wykonana stolarka okienna,
 • stopień zaawansowania konstrukcji okna – a co za tym idzie, jego szczelność,
 • typ mechanizmu otwierania i zamykania,
 • sposób wentylacji, jaki zapewnia okno,
 • dodatkowe cechy – np. wmontowane wewnątrz osłony okienne typu żaluzje.

A jakie konkretnie standardy powinno spełniać okno, aby uznać je za nowoczesne? Przyjrzyjmy się im po kolei, kierując się wskazanymi cechami.

Materiał wykonania

Najpopularniejsze na rynku są oczywiście okna z PVC oraz drewniane. Pojawiły się jednak innowacyjne rozwiązania, które zwiększają trwałość i estetykę obu rodzajów konstrukcji. Chodzi o nakładkę aluminiową. Wzbogacenie o nią konstrukcji z PVC lub drewnianej wzmacnia strukturę ramy okiennej, zwiększa odporność stolarki na uszkodzenia mechaniczne i pod wpływem czynników pogodowych oraz podnosi estetykę okien. Nakładkę można wykonać w dowolnym kolorze z palety RAL oraz w kilku ciekawych teksturach.

nowoczesne osłony przeciwsłoneczne.jpgSzczelność okna

Jest tym wyższa, im bardziej zaawansowane technologicznie kształtowniki oraz oszklenie. Przykładowo, w oknach Internorm stosowane jest Oszklenie I-tec. To trzy zespolone ze sobą szyby wypełnione gazem zwiększającym izolacyjność, które są przyklejone do ramy na całej długości, a nie tylko w kilku punktach. Dzięki temu austriacki producent uzyskał bardzo dobre parametry termoizolacyjności, a okna można stosować również w budownictwie pasywnym.

Mechanizm otwierania

W nowoczesnych oknach zainstalowana jest automatyka, a więc system zdalnej kontroli otwarcia przy pomocy kontaktronów. To rozwiązanie, które znacznie zwiększa wygodę korzystania z okien oraz podnosi bezpieczeństwo.

Sposób wietrzenia

Innowacyjne okna zapewniają nieustanną, efektywną wymianę powietrza bez wychładzania wnętrz. Pomagają w tym zamontowane w stolarce specjalne wywietrzniki z rekuperacją.

Wbudowane osłony przeciwsłoneczne

Nowoczesne okna mogą być wzbogacone o wewnętrzne – eleganckie i minimalistyczne – żaluzje, których pracą można sterować także automatycznie.

Jeśli właśnie takich cech szukasz w oknach, przyjrzyj się rozwiązaniom oferowanym przez Internorm. Produkty lidera rynku europejskiego są teraz dostępne również w Polsce.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF