Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna dębowe od Internorm

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Okna dębowe od Internorm

W Internorm doceniamy piękno okien dębowych, któremu nie może oprzeć się wielu klientów. Dlatego okna dębowe to ważny element naszej oferty. Dla zachowania większej trwałości razem z drewnem od strony zewnętrznej oferujemy nakładki aluminiowe na zewnątrz. Chronią one okna przed wilgocią, a także oferują szerokie możliwości kolorystyczne. Okna dębowe, które proponujemy, cechuje doskonały design dostosowany do współczesnych wymagań, a także bardzo dobra izolacja cieplna – okna idealnie nadają się do domów pasywnych.

Okna dębowe z nakładką aluminiową – idealne połączenie

Drewno dębowe jest na tyle eleganckie, a jednocześnie uniwersalne, że doskonale sprawdza się w tradycyjnym – na przykład rustykalnym wystroju wnętrza, jak i w nowoczesnych apartamentach, gdzie stawia się na bardziej jednolitą fakturę. Dlatego mimo nieco wyższych kosztów w porównaniu do PCV, dąb wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Drewno dębowe należy do najbardziej odpornych na pęcznienie, jednak zawsze warto je dodatkowo zabezpieczyć przed wilgocią. Dlatego okna dębowe Internorm to modele drewniano-aluminiowe. Takie rozwiązanie jest połączeniem idealnym.

Okna dębowe charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną i akustyczną. Wystarczy ochronić materiał przed szkodliwym działaniem wilgoci. Tę rolę pełni zewnętrzna warstwa wykonana z aluminium odporna na warunki atmosferyczne. Oczywiście ją również możemy wykonać w strukturyzowanym kolorze imitującym drewno.

HF 410 okna w kolorze szary dąb.jpgNajcieplejsze okna dębowe

Potrójne oszklenie i izolacja termiczna sprawiają, że okna dębowe Internorm spełniają najsurowsze wymagania stawiane przed oknami pasywnymi. Zgodnie z wytycznymi Instytutu Budownictwa Pasywnego wartość współczynnika przenikania ciepła Uw nie powinna przekraczać 0,8 W/m2K. Jednak Internorm wychodzi przed szerego, oferując okna dębowe o Uw na poziomie 0,64 W/m2K. Dzięki osłonie aluminiowej ciepłe okna będą służyły nam nawet przez kilkadziesiąt lat, w trakcie których inwestycja z pewnością się zwróci w postaci znacznie niższych kosztów ogrzewania.

HF 410 – elegancja i doskonała izolacja cieplna

Okna dębowe Internorm HF 410 to arcydzieło, jeśli chodzi o okna drewniane. Zasługują na to miano między innymi ze względu na uniwersalny design – są dostępne w czterech różnych liniach stylistycznych, od minimalistycznej „studio”, po nastrojową i mocniej skupiną na detalach „ambiente”. Dostępne są także rozmaite wersje kolorystyczne – na przykład szary dąb to doskonały wybór do nowoczesnego studia, w którym jest miejsce także na drewniane elementy.

Na szczególną uwagę zasługuje doskonała izolacja cieplna okien HF 410, która pozwala osiągnąć współczynnik Uw na poziomie 0,64 W/m2K. Taki efekt te piękne i skuteczne okna osiągają między innymi dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii I-tec oszklenie, która polega na sklejeniu szyby z ościeżnicą na wszystkich krawędziach i całym obwodzie. – tłumaczy Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm w Polsce – Z kolei technologia I‑tec Core oznacza rdzeń sklejony z wielu warstw drewna, który zapewnia mocną konstrukcję i dodatkową ochronę przed wilgocią.

hs 330 w odcieniu dębowym.jpgHS 330 – bezpieczeństwo i ozdoba budynku

We współczesnych domach i mieszkaniach niemal obowiązkowym elementem wyposażenia są duże przeszklenia z drzwiami przesuwnymi. Miłośnicy okien dębowych, którzy wykańczają swoje lokum znajdą coś dla siebie w ofercie Internorm. Ich potrzebom doskonale odpowiadają drzwi podnośno-przesuwne drewniano-aluminiowe HS 330 – dostępne są w aż czterech rodzajach drewna, w tym drewnie dębowym. Jeśli chodzi o izolację cieplną model bez problemu spełnia wymagania domów pasywnych. Zapewnia również bardzo dobrą izolację akustyczną 40 dB.

HS 330 to produkt zaprojektowany z myślą o właścicielach pełnych światła domów i miłośników zarówno nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, jak i tradycyjnych aranżacji. Nieograniczony wybór kolorów pozwala w pełni wykorzystać zalety wizualne drewna z aluminium i dopasować odcień drewna do stylistyki domu. Specjalny sposób oszklenia sprawia, że profil jest mniej widoczny, a do wnętrza dostaje się więcej światła – zauważa Dariusz Olszewski. – Jeśli chodzi o rozwiązania techniczne, poza technologią I-tec oszklenie skorzystaliśmy tu z progu wykonanego z włókna szklanego.

Warto dodać, że oba modele spełniają normę bezpieczeństwa RC2, dzięki czemu dobrze chronią dom przed włamaniem.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF