Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna energooszczędne Gdynia

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna energooszczędne Gdynia

W nowoczesnym budownictwie standardem stały się okna energooszczędne. Gdynia to miasto, w którym od pewnego czasu panuje boom w budownictwie jednorodzinnym. Klienci z Trójmiasta mają od niedawna do dyspozycji salon firmy Internorm, gdzie mogą poznać najwyższej klasy okna przeznaczone do domów jednorodzinnych. Po czym rozpoznać dobre okna energooszczędne i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jak rozpoznać okna energooszczędne?

Najważniejszym parametrem opisującym właściwości okien energooszczędnych jest współczynnik przenikania ciepła Uw. Im jego wartość jest niższa, tym mniej ciepła wydostaje się na zewnątrz budynku, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Mniej więcej do połowy lat 90. zbytnio nie przejmowano się termoizolacją budynków, jednak dziś normy dotyczące budownictwa pasywnego i energooszczędnego są coraz mocniej wyśrubowane. Obecnie, okna pasywne charakteryzują się wartością współczynnika Uw na poziomie nieprzekraczającym 0,8 W/m2K, jednak wiodący producenci dostarczają okna w jeszcze lepszej termoizolacji. Wybierając okna do domu energooszczędnego, należy zapytać producenta o wartość Uw. 

Technologie przyczyniające się do perfekcyjnej termoizolacji

Dlaczego wiodące modele współczesnych okien osiągają tak doskonałą termoizolację? Odpowiadają za to nowoczesne technologie. Jedną z nich jest I-tec Oszklenie, czyli klejenie szyby do ramy na całym jej obwodzie, co ogranicza straty ciepła. Ponadto, warto zatroszczyć się o okna z potrójnym uszczelnieniem. Standardem jest dziś także potrójne oszklenie, ale najlepszy efekt przyniesie ono, jeśli komory zostaną wypełnione gazami szlachetnymi – kryptonem bądź argonem. Wypełnienie powietrzem przekłada się na słabsze właściwości termoizolacyjne. Ciekawym rozwiązaniem jest technologia I-tec Wentylacja, czyli nawiewnik wyposażony w skuteczny wymiennik ciepła. Dzięki niemu dokładnie wietrząc pomieszczenie przy zamkniętych oknach, odzyskujemy nawet 86% energii termicznej!

wysoka termoizolacja okien w Gdyni.jpg

Fachowy montaż okien energooszczędnych w Gdyni

W budownictwie energooszczędnym nie liczy się wyłącznie jakość okien, ale również sposób ich montażu. Najlepiej zdecydować się na montaż warstwowy, gdzie pierwsza z warstw chroni instalację przed warunkami atmosferycznymi i odprowadza na zewnątrz wilgoć. Druga warstwa zapewnia izolację termiczną i akustyczną, natomiast trzecia nie przepuszcza wilgoci pochodzącej z wewnątrz budynku. Wiodący producenci okien dają na nie gwarancję, pod warunkiem że samodzielnie prowadzą profesjonalny montaż okien energooszczędnych w Gdyni.

zalety montażu okien w warstwie izolacji.jpg

Okna energooszczędne w Gdyni – odwiedź salon Internorm!

Gdzie kupić okna energooszczędne w Gdyni? Od niedawna mieszkańcy Trójmiasta mają możliwość odwiedzin w tutejszy salonie Internorm i skonsultowania się z ekspertami. Salon mieści się w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej. Warto go odwiedzić, by przed zakupem okien energooszczędnych przekonać się o ich walorach i wybrać najbardziej odpowiednią do naszych potrzeb wersję!

Odwiedź salon

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF