Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna pasywne czteroszybowe

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna pasywne czteroszybowe

Wybór okien ma duży wpływ na energooszczędność całego budynku, dlatego przed dokonaniem zakupu warto przeanalizować dostępne warianty. W stolarce okiennej z pewnością dużą rolę odgrywa kształt, estetyka wykonania i wygląd ramy, jednak nie można zapominać o aspektach technicznych. Nowoczesny design, wysoki współczynnik izolacji cieplnej oraz funkcjonalność to cechy, które łączą w sobie okna pasywne czteroszybowe.

O pasywności okien świadczy ich konstrukcja oraz właściwości, które wpływają na energooszczędność. Aby zapewnić najwyższy stopień izolacji termicznej, projektanci zaczęli szukać innowacyjnych rozwiązań, które wpłynęłyby na poprawę parametrów cieplnych okien. Obecnie jednymi z najbardziej wydajnych i zaawansowanych technologicznie produktów są okna pasywne czteroszybowe, które wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła.

co mówią o oknach ich parametry.pngPasywność a współczynnik przenikania ciepła

Okna wyróżniające się największą energooszczędnością mogą pochwalić się współczynnikiem przenikania ciepła Uw niższym niż 0,8 W/(m2K). Takie parametry można osiągnąć przez zastosowanie dodatkowych elementów izolacyjnych lub czteroszybowego systemu oszklenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu ciepło nie wydostaje się na zewnątrz budynku, a dodatkowo pomieszczenie absorbuje promienie słoneczne, w naturalny sposób ogrzewając wnętrze. Okna pasywne czteroszybowe wykazują się doskonałą izolacją termiczną, co wpisuje się w zasady energooszczędnego budownictwa.

Wiele możliwości do wyboru

Mimo że okna pasywne czteroszybowe nie są jeszcze standardem w polskich domach, to wiele osób z większą świadomością podchodzi do wyboru stolarki okiennej. Firma Internom stawia na wdrażanie energooszczędnych i nowoczesnych rozwiązań, wprowadzając na rynek okna klasy premium.

Naszą misją jest poszukiwanie coraz skuteczniejszych rozwiązań, aby zyskać okna ciepłe, energooszczędne i wysoce funkcjonalne – mówi dyrektor sprzedaży Internorm w Polsce, Dariusz Olszewski. Obecnie najbardziej zaawansowane modele o najniższej przepuszczalności ciepła dochodzą do wartości na poziomie 0,6 W/(m2K). Na szczególną uwagę zasługują okna pasywne KV440 i HV450 o doskonałych parametrach cieplnych – dodaje.

Warto również wspomnieć, że okna te wyposażone są w dodatkową ochronę przeciwsłoneczną dzięki wbudowanej żaluzji międzyszybowej i wyróżniają się wyjątkowym designem z możliwością dowolnej konfiguracji.

Okna-zespolone-HV350-drewno-aluminium.jpgJakie okna wybrać?

Jeżeli szukasz okien, które łączą w sobie wszystkie najlepsze cechy, powinieneś zapoznać się ze specyfikacją modeli drewniano-aluminiowych HV 450. Wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikalności ciepła oraz wmontowanymi żaluzjami chroniącymi przed słońcem. Dodatkowo okno wyposażone jest w automatyczny system rozpoznawania dnia i nocy, którym można sterować za pomocą smartfona.

Na uwagę zasługuje także seria PVC-aluminiowa KV 440, która również wyróżnia się współczynnikiem przenikania na niskim poziomie około 0,6 W/(m2K). Dodatkowo wyposażona jest w czteroszybowy system z zamontowaną elektronicznie sterowaną żaluzją lub plisą. Taka konstrukcja zapewnia jeszcze większą izolację termiczną i akustyczną, zapobiegając jednocześnie możliwości zaglądania niepowołanych osób do wnętrza domu. Podobnie jak w modelach z serii HV 350, zamontowano w nich instalację do automatycznego sterowania za pomocą urządzeń mobilnych.

Zobacz okna

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF