Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna pasywne od Internorm

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Okna pasywne od Internorm

Okna pasywne mają za zadanie nie dopuścić do uciekania ciepła z domu. Tradycyjne okna nie stanowią skutecznej bariery dla chłodu i wymuszają częstsze ogrzewanie budynku. Jak rozpoznać okna pasywne? Z reguły mają one trzy lub więcej szyb, ale by uzyskać pewność co do ich wysokiej termoizolacyjności, trzeba zapoznać się z wartością współczynnika przenikania ciepłą Uw, którą dany producent podaje w swoim katalogu okien. Jeśli Uw jest niższe niż 0,8 W/m²K, mamy do czynienia z pasywnym oknem. Przykład domów pasywnych pokazuje, że można znaleźć alternatywne rozwiązania, które przynoszą korzyści.

Pasywne okna, drzwi i… domy

Podstawowym celem i wyznacznikiem domu pasywnego jest zapewnienie optymalnego gospodarowania energią w taki sposób, by zimą w stosunkowo tani sposób utrzymywać ciepło, a latem zamieniać dom w oazę przyjemnego chłodu. Efekt uzyskuje się poprzez minimalizację tradycyjnych (aktywnych) sposobów ogrzewania oraz wyposażanie domu w nowoczesne, ciepłe okna i drzwi.

Istotnym elementem domów pasywnych jest również przemyślana wentylacja. Powietrze najlepiej pobierać rurą poprowadzoną pod ziemią, gdzie panuje względnie stała temperatura, która pozwala na ogrzanie domu w zimie i schłodzenie w lecie. Inną technologią stosowaną w domach pasywnych jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak baterie słoneczne.

Zalety okien pasywnych

Rozwiązania stosowane w domach pasywnych mają na celu tworzenie przyjaznego człowiekowi klimatu przez cały rok, oszczędność energii (i finansów), a także dbałość o środowisko. Bardzo ważne są odpowiednie energooszczędne okna pasywne.

jak zbudowane są okna PCV.pngW Internorm odpowiednią termikę uzyskujemy dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów izolacyjnych, które oszczędzają energię, oraz wykazują najwyższe współczynniki termoizolacyjności. Wykorzystujemy w standardzie potrójne oszklenie, a w wewnętrznej części ramy okna znajduje się specjalna bezfreonowa pianka izolacyjna lub w przypadku najlepszych okien PCV – granulat izolacyjny I-tec Insulation, a w oknie drewniano-aluminiowym HF 410 – drewniany rdzeń izolacyjny I-tec Core. Te dwa ostatnie rozwiązania są obecnie uważane za najlepsze technologie uszczelnienia okien.

Większość polskich firm po prostu wkłada pakiet szybowy do ramy. Jest to rozwiązanie niekorzystne nie tylko termicznie, ale także pod względem bezpieczeństwa. Szyby Internorm są klejone do ramy na całym obwodzie (opatentowana technologia I-tec Oszklenie), co zapewnia doskonałą izolacyjność cieplną i antywłamaniowość okien.

Ponadto wszystkie okna Internorm wyposażone są w aż 3 uszczelki przylgowe. Pozwala to zablokować zjawisko tzw. wiania od okien, a ponadto zapobiega gromadzeniu się wilgoci, która w przypadku okien drewnianych jest niekorzystna dla tworzywa.

By wszystkie te aspekty odnalazły zastosowanie w praktyce, nasz zespół montażowy tworzą wyłącznie najlepsi specjaliści, które mają doskonałe pojęcie o tym, jak wykorzystać tak zaawansowane technologie, stosując praktykę ciepłego montażu warstwowego.

Jak okna Internorm spełniają kryteria domów pasywnych?certyfikat okienny Politechniki w Graz.png

Certyfikacja elementów niezbędnych w budowie domu pasywnego, choć nie jest konieczna, okazuje się doskonałym gwarantem jakości, dlatego Internorm posiada certyfikaty izolacyjności cieplnej wszystkich okien i drzwi. Dobra termika, odpowiednie surowce wykorzystywane w produkcji, skierowanie domu w kierunku południowym oraz energooszczędność – to wszystko klucze do prawdziwie pasywnego domu.

Więcej o domu pasywnym

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF