Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna PCV trzyszybowe

Kategorie: okna   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Okna PCV trzyszybowe

Okna PCV to najczęściej wybierany przez klientów segment rynku. Jednocześnie zdecydowana większość z nich to modele dwuszybowe. Ale dlaczego warto zainwestować w dodatkową trzecią szybę? Zasada jest prosta – trzy warstwy szkła to lepsza izolacja termiczna. Gdzie kupić okna PCV trzyszybowe i czy stanowią one konieczność we wszystkich pomieszczeniach domu?

Okna trzyszybowe PCV, czyli oszczędność

Okna PCV charakteryzują się dobrą izolacją termiczną i dźwiękową, a w odróżnieniu od drewna również odpornością na czynniki atmosferyczne, nie licząc ewentualnych przebarwień po stronie zewnętrznej ram. Ten problem możemy jednak rozwiązać stosując aluminiowe nakładki oferowane w standardzie przez wielu producentów w nowoczesnych modelach okien.

Okna trzyszybowe są obecnie droższe od dwuszybowych, jednak inwestycja w nie z pewnością się zwróci w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Każda szyba i warstwa izolacyjna to dodatkowa izolacja termiczna. – tłumaczy Martyna Walczak, projektant wnętrz – Nowoczesne okna, takie jak proponowane przez Internorm KF 510 z potrójnym oszkleniem SOLAR+ i krawędzią oszklenia o wysokim współczynniku termoizolacji są idealnym wyborem do domu pasywnego. Osiągają współczynnik Uw na poziomie 0,61 W/m2K. W przypadku okien dwuszybowych trudno o niższy współczynnik Uw niż 1,1 W/m2K.

Gdzie warto zainstalować okna 3-szybowe z PVC?

Odpowiedź na pytanie, w których częściach domu warto zainstalować okna trzyszybowe, również jest dość jednoznaczna. Jeśli budynek ma być naprawdę energooszczędny, okna PCV trzyszybowe powinny znaleźć się we wszystkich pomieszczeniach mmieszkalnych. Dlaczego na rynku wciąż pojawiają się okna z dwiema szybami? Na ich instalację możemy sobie pozwolić w pomieszczeniach gospodarczych, w garażu i innych przestrzeniach, które nie muszą być komfortowo ogrzane. Nie powinno się ich jednak instalować w pomieszczeniach należących do budynku i rzadziej uczęszczanych, jak na przykład strych. Wówczas starty ciepła i tak będą znaczne.

piękne okna PCV trzyszybowe Internorm KF 410.jpg

Nie tylko liczba szyb – warto sprawdzić współczynnik Uw

Oczywiście fakt konstrukcji złożonej z trzech szyb nie jest jedynym wyznacznikiem energooszczędności okien. Wybierając odpowiedni model warto zwrócić uwagę przede wszystkim na podawany przez producenta współczynnik Uw, który dla domów pasywnych powinien być wedle aktualnych norm niższy od 0,8 W/m2K. Poza liczbą szyb istotną rolę odgrywają także warstwy termoizolacyjne.  Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wybierając okna PCV trzyszybowe, powinniśmy postawić na model, w którym szyba jest przyklejana do ramy na całym obwodzie, co zapewnia najlepszą izolację cieplną. – tłumaczy Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm – Ważny jest również gaz, który wypełnia komory między szybami. Najczęściej jest to argon lub krypton. Ten ostatni izoluje najlepiej.

Okna trzyszybowe z PCV charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Jednak po kilku latach rama może odbarwić się na zewnątrz. Dlatego warto ochronić ją przed warunkami atmosferycznymi przy pomocy aluminiowych nakładek dostępnych standardowo w wielu modelach okien.

Zobacz modele okien

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF