Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna przesuwne – jakie są możliwości?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna przesuwne – jakie są możliwości?

Duże przeszklenia, nasłoneczniony salon, wyjście bezpośrednio na taras lub ogród. Budując dom jednorodzinny większość z nas decyduję się właśnie na takie wspaniałe rozwiązania. Kluczową rolę odgrywają w nim okna przesuwne, które pozwalają bez wysiłku przenieść się na łono natury. Jakie możliwości oferują współczesne okna przesuwne? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Okna przesuwne, czyli bliżej natury...

Duże przeszklenia mają wiele zalet. Do wnętrza dociera więcej światła słonecznego, dzięki czemu czujemy się lepiej i mamy więcej energii. Pomieszczenie, zwłaszcza w jasnej aranżacji, prezentuje się bardziej świeżo, a dzięki dużym oknom ulega wizualnemu powiększeniu. Decydując się na okna XXL, niemal obowiązkowo powinniśmy wyposażyć dom także w drzwi przesuwne. Dzięki nim salon w naturalny sposób łączy się z ogrodem. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo dzięki niskim progom i otwieraniu okien bez wysiłku nasze życie toczy się bliżej natury. Jak wybrać okna przesuwne?

Okna przesuwne z PCV z nakładką aluminiową

W nowoczesnych wnętrzach dobrze prezentować się będą okna przesuwne wykonane z PCV, opcjonalnie wyposażone także w nakładkę aluminiową chroniącą okna od zewnątrz przed przebarwieniami na skutek warunków atmosferycznych. Flagowym modelem okien przesuwnych z tej kategorii jest wariant KS 430. Wybierając go nie musimy martwić się o straty ciepła, ponieważ współczynnik przenikania ciepła wynosi zaledwie Uw = 0,64 W/(m2K), zatem z dużą nawiązką spełnia wyśrubowane normy dla budownictwa pasywnego. Za tak dobrą termoizolację odpowiada między innymi próg z włókna szklanego a także ramka dystansowa wykonana ze stali szlachetnej i tworzywa sztucznego. Profil skrzydła jest niewidoczny, dlatego do wnętrza wpada więcej światła. To doskonały wybór do wnętrz typu studio. Szkło jednowarstwowe ESG chroni domowników przed ranami w przypadku zbicia szyby.

Okna przesuwne drewniano-aluminiowe

Pasywne okna przesuwne dostępne są także w wersji drewniano-aluminiowej w postaci modelu HS 330. Współczynnik przenikania ciepła również w tym przypadku jest bardzo niski i wynosi jedynie Uw do 0,73 W/m2K. Podobnie jak okna wykonane z PCV, prezentują one także doskonałą izolację akustyczną. Nieruchomą część skrzydła można otynkować z trzech stron, aby do wnętrza wpadało jeszcze więcej światła.

drewniano-aluminiowe drzwi przesuwne między salonem a ogrodem.jpg

Otwieranie bez wysiłku – dom bez barier

Aluminiowe nakładki sprawiają, że oba modele są dostępne w ogromnej liczbie wariantów kolorystycznych. A przecież nowoczesny dom powinien pięknie prezentować się również od zewnątrz. Zarówno okna z PCV z nakładką aluminiową, jak i drewniano-aluminiowe są bezpieczne i spełniają normy klasy RC2. Bardzo ważną zaletą drzwi przesuwnych jest także niski próg, dzięki któremu wyjście na zewnątrz staje się wygodniejsze, a dom jest przyjazny najmłodszym i najstarszym. Drzwi przesuwne o dużych wymiarach charakteryzują się stosunkowo dużą masą. Nie musimy się jednak o to martwić, gdy zamówimy wersję z napędem elektrycznym Comfort Drive. Wówczas przesuwanie drzwi odbywa się bez najmniejszego wysiłku, a poradzą z nim sobie także najmłodsi, osoby niepełnosprawne i seniorzy.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF