Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna trzyszybowe

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna trzyszybowe

Chociaż w budynkach mieszkalnych powstałych jeszcze kilka lat temu wciąż możemy spotkać okna z dwiema szybami, stanowią one archaiczne i nieefektywne rozwiązanie, jeśli chodzi o termoizolację. W nowoczesnym budownictwie standardem są okna 3-szybowe. W przeciwnym razie trudno mówić o oszczędzaniu energii. Na czym polegają zalety okien z 3 szybami? Na co zwrócić uwagę wybierając potrójne okna do swojego domu? Czy istnieją sytuacje, w których wystarczą okna z 2 szybami?

Okna trzyszybowe – perfekcyjna izolacja termiczna

W ostatnich latach nacisk na izolację termiczną budynków stałe rośnie. Dostrzegamy zalety inwestycji, które zwracają się na przestrzeni kolejnych sezonów grzewczych. Z jednej strony w Polsce w budynkach powstałych jeszcze w XX wieku wciąż zdarza nam się spotkać okna posiadające tylko dwie szyby, z drugiej – okna trzyszybowe wcale nie stanowią nowego wynalazku. Firma Internorm dostarcza je klientom już od kilku dekad, a konkretnie od 1979 roku.

Dziś potrójne oszklenie w oknach jest dla nas standardem i tylko na wyraźne życzenie klienta dostarczamy okna z dwiema szybami. Jako specjaliści produkcji okien pasywnych najlepiej znamy zalety prezentowane przez okna trójszybowe. Każda kolejna warstwa szkła przyczynia się do lepszej izolacji termicznej. Zapewnia ją także gaz wypełniający znajdujący się pomiędzy szybami komory. W oknach zapewniających dobrą izolację jest to argon lub krypton sprawdzające się w tej roli najlepiej.

Dobre okna z trzema szybami.jpgJak poznać dobre okna z trzema szybami?

Oczywiście nie wszystkie okna 3-szybowe nadają się do domów pasywnych i energooszczędnych. Na co zwrócić uwagę, poszukując odpowiedniego produktu do swojego domu? O właściwościach termoizolacyjnych okna decyduje sposób jego wykonania. Standardem powinno być klejenie szyb do ramy okiennej na całym ich obwodzie, tak jak dzieje się to w ramach proponowanej przez firmę Internorm technologii I-tec Oszklenie. Warto poszukać również modeli z podwójną izolacją termiczną.

Ogromne znaczenie ma materiał, z którego wykonane są profile okna. Dobre właściwości termoizolacyjne posiadają drewno i PCV, gorsze -  okna aluminiowe (chociaż warto postawić na zewnętrzne nakładki z aluminium pełniące funkcję ochronną). Ostatecznie o właściwościach termoizolacyjnych okna decyduje niski współczynnik przenikania ciepła. Gdy jest on równy lub niższy od maksymalnej wartości 0,8 W/m2K, mamy do czynienia z oknami pasywnymi. Oczywiście im wartość współczynnika jest niższa, tym okna lepiej pełnią swoją rolę. Te restrykcyjne wymagania spełniają wszystkie produkty Internorm.

okna dwuszybowe czy trzyszybowe - izolacyjność termiczna.jpgCzy zawsze warto postawić na okna trzyszybowe?

Czy okna trzyszybowe mają jakieś wady? W tych kategoriach możemy rozpatrywać jedynie wyższą cenę w porównaniu do okien z 2 szybami. Niemniej inwestycja w bardziej szczelne okna powinna zwrócić się w oszczędnościach na ogrzewaniu w ciągu najbliższych lat.

Zdarza się jednak, że z jakiegoś powodu nie potrzebujemy okien o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. W Polsce są one obecnie wykorzystywane raczej w pomieszczeniach gospodarczych, garażach i innych budynkach, w których nie przebywamy na co dzień. Każdy klient firmy Internorm może poprosić o przygotowanie dostępnych w naszej ofercie okien w wersji z dwiema szybami, które powinny osiągnąć współczynnik przenikania ciepła na poziomie do 1,1 W/m2K, co jest faktycznie minimalną wartością przy tego typu technologii.

Sprawdź okna energooszczędne

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF