Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Profil okienny Internorm – sprawdź, czym się różni

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Profil okienny Internorm – sprawdź, czym się różni

Profil okna jest jego najbardziej skomplikowanym elementem. W oknach PCV ma budowę wielokomorową, a w oknach drewnianych pełną. W obu przypadkach składa się z ramy skrzydła i ościeżnicy, uszczelek przylgowych oraz systemu ryglowania. Wszystkie te części są istotne dla termoizolacyjności i antywłamaniowości okna, a także wpływają na ważny w dzisiejszych czasach aspekt wizualny.

W Internorm przywiązujemy wagę do detali, dlatego przez 87 lat rozwijamy technologię, która skupia całość procesu tworzenia okna w jednych rękach. Samodzielnie realizujemy wszystkie etapy od badań i rozwoju, poprzez własną produkcję profili okiennych, wytwarzanie szkła i najnowocześniejsze technologie wykończenia, aż po logistykę i montaż. Oferujemy szeroką gamę produktów, które różnią się między sobą rozwiązaniami konstrukcyjnymi, rodzajem wzmocnień, położeniem uszczelek czy możliwościami wentylacji, zacienienia i odwodnienia.

Komory w profilach okiennych

Porównując ze sobą okna PCV różnych producentów, możemy spotkać profile okienne, które mają trzy, pięć, lub więcej komór. Najlepiej zdecydować się na wielokomorowe profile okienne, które najlepiej izolują i dodatkowo wyciszają nasz dom. Im większa ilość komór, tym konieczność zastosowania szerszego profilu. W ofercie Internorm znajdują się okna 6-komorowe, które zapewniają jeszcze lepszą izolacyjność cieplną przy jednoczesnym zachowaniu wąskiego profilu okna – jedynie 71 milimetrów. W ten sposób otrzymujemy okno ciepłe, ale i estetycznie wyglądające.

Dobre okna energooszczędne mają zwykle profil pięciokomorowy lub sześciokomorowy, a o ich właściwościach termicznych decyduje bezfreonowa pianka izolacyjna, liczba uszczelek oraz profesjonalny montaż, mający na celu wyeliminowanie mostków cieplnych. W najlepszych oknach zamiast pianki stosuje się jeszcze doskonalsze technologie, jak na przykład I-tec Insulation. Taki standard jakości gwarantuje firma Internom w swoich autorskich produktach.

jak zbudowane są okna PCV.png

Innowacje i technologie zmniejszają koszty

okno drewniano-aluminiowe HF 410 I-tec Core.jpgPrzy profilach okiennych Internorm niezwykle istotne są stale rozwijane technologie. Każda kolejna innowacja wprowadza nową jakość, jeśli chodzi o termoizolację okienną. Wśród nich obok I-tec Insulation możemy wyróżnić izolację okien drewniano-aluminiowych, jaką zapewnia I-tec Core. Profil okienny Internorm wyróżnia także montowana na zewnątrz nakładka aluminiowa, która chroni okno przed czynnikami pogodowymi. Aluminiowa nakładka zewnętrzna umożliwia nie tylko łatwą pielęgnację. Można ją wykonać w wielu kolorach i kształtach, dopasowanych do konstrukcji i projektu budynku.

Nie bez znaczenia dla osób kupujących okna pozostaje fakt, że 3 uszczelki przylgowe dostępne są bez dodatkowej dopłaty. To duża przewaga względem większości polskich producentów, którzy oferują okna z zaledwie dwiema uszczelkami. Uszczelki zapobiegają przedostawaniu się wilgoci i hałasu, a także cechują się wysoką wodoszczelnością, przez co wnętrze budynku jest dobrze zabezpieczane.

Indywidualne dopasowane okna na wymiar

Mówiąc o profilach okiennych Internorm warto wspomnieć o tym, że każde okno produkowane jest zgodnie z indywidualnymi życzeniami Klienta. Okna Internorm produkowane są w rozmiarach dopasowanych do niestandardowych wielkości ościeży, a ponadto dostępne są w różnych liniach stylistycznych i kilkudziesięciu kolorach. Możemy dopasować między innymi okna bezramowe, ramy zlicowane lub niezlicowane, zaokrąglone i kanciaste, ze szprosami lub bez i wiele innych!

salon Internorm okna Trójmiasto Gdańsk.jpg

Odwiedź salon okien w Gdańsku >

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF