Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Stan surowy zamknięty – co to znaczy?

Kategorie: dom inteligentny  
Zdjęcie Stan surowy zamknięty – co to znaczy?

Budowa domu to inwestycja długoterminowa, która realizowana jest w kilku etapach. Wyróżnia się stan surowy zerowy, otwarty i zamknięty. Zakończenie każdej z faz oznacza zbliżanie się do wykończenia wnętrz i wprowadzenia się do nowego domu. Jednak zanim to nastąpi, trzeba zmierzyć się z kilkoma ważnymi decyzjami do podjęcia. Czym jest stan zamknięty i co to oznacza dla inwestora?

Zanim dom będzie gotowy do zamieszkania, potrzeba czasu na sfinalizowanie budowy. Postawienie ścian i dachu jest z pewnością sygnałem, że prace budowlane powoli dobiegają końca i można precyzować swoje wymagania co do stylu wykończenia wnętrz. Najpierw trzeba jednak doprowadzić budynek do stanu surowego zamkniętego.

Czym jest stan surowy zamknięty?

Stan surowy zamknięty (SSZ) oznacza, że konstrukcja budynku została zakończona i jest pokryta dachem. Ponadto są już rozprowadzone instalacje oraz wstawione okna i drzwi. Po wykonaniu tych prac można stwierdzić, że dom został doprowadzony do stanu surowego zamkniętego.

Ta ostatnia faza oznacza sporą odpowiedzialność dla inwestora, gdyż to on odpowiada za wybór stolarki okiennej i drzwiowej, która ma zostać zamontowana. Sama budowa domu oraz jego wykończenie generuje olbrzymie koszty, dlatego wiele osób szuka oszczędności w wyborze tańszych okien i drzwi, co jest podstawowym błędem.

finalizacja stanu surowego zamkniętego ssz.jpgFinalizacja stanu surowego zamkniętego

Wybór stolarki drzwiowej i okiennej to bardzo ważna decyzja, która nie może być podyktowana tylko ceną czy walorami estetycznymi. To inwestycja na wiele lat, dlatego warto zadbać o to, aby okna i drzwi były trwałe i najwyższej jakości. Nie każdy wie, że dzięki zamontowaniu odpowiednich okien można znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu domu!

Wybierając okna, należy się kierować przede wszystkim ich współczynnikiem przenikalności ciepła, bezpieczeństwem oraz funkcjonalnością mówi dyrektor sprzedaży Internorm w Polsce, Dariusz Olszewski. – Błędem jest stawianie za główne kryterium wyboru niskiej ceny, gdyż złej jakości okna mogą generować w przyszłości wysokie koszty utrzymania. W nowoczesnym budownictwie standardem jest montaż okien energooszczędnych i pasywnych, które oprócz tego, że zapobiegają utracie ciepła z pomieszczenia, to jeszcze naturalnie je ogrzewają poprzez wykorzystanie promieni słonecznychdodaje.

Będąc na etapie doprowadzania budowy do stanu surowego zamkniętego, należy więc uwzględnić nie tylko styl wykończenia okien, ale także ich parametry techniczne. Inwestycja taka zwróci się w przyszłości w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

Na czym polega dom pasywny?

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF