Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Trendy okienne – duże i ciepłe okna

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Trendy okienne – duże i ciepłe okna

Okna są nieodłącznym elementem architektury budynku, który podkreśla jego styl aranżacyjny. We wnętrzach musimy czuć się dobrze, dlatego już na początkowym etapie budowy domu lub remontu warto przemyśleć jakie okna wpisują się w nasz gust. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się duże przeszklenia, stanowiące płynne przejście do świata zewnętrznego. W nowoczesnym budownictwie obok niepowtarzalnego designu, liczy się wysoka jakość materiałów oraz energooszczędność. Jakie okna są obecnie w modzie?

Okno na świat

Z roku na rok przybywa entuzjastów dużych przeszkleń. Nic dziwnego, dodają bryle lekkości oraz tworzą harmonijne połączenie z otoczeniem. Bez wątpienia ten trend będzie szybko się rozwijał. Zastosowanie wielkoformatowych przeszkleń pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie, nadać mu niepowtarzalnego charakteru oraz eleganckiego wyglądu. Duże okna często zajmują całą powierzchnię ściany, zapewniając lepszy dostęp do naturalnego światła. W słonecznym i ciepłym pomieszczeniu czujemy się lepiej, i, co równie ważne, zmniejsza się zapotrzebowanie na doświetlanie wnętrz za pomocą sztucznego źródła światła. Idealnym rozwiązaniem dla domów i mieszkań o nowoczesnym designie są drzwi tarasowe przesuwne. Jak sama nazwa wskazuje otwarcie i zamknięcie okna odbywa się w poziomie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zyskać znacznie więcej miejsca w pomieszczeniu i zaplanować dowolną aranżację. Duże okna panoramiczne otwierają przestrzeń salonu, łącząc ją z ogrodem.

okna przesuwne do kuchni.jpg

drzwi bezprogowe hs330.jpgDom bez żadnych barier

Barierą, nie tylko mentalną, ale również fizyczną są wysokie progi na styku pomieszczenia i tarasu. Bardzo łatwo rozwiązać ten problem wybierając okna z maksymalnie obniżonym progiem.

Próg drzwi podnoszono-przesuwnych powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. W Internorm wykorzystujemy włókno szklane, co zapewnia doskonałą szczelność, a co za tym idzie wyższy poziom termoizolacyjności pomieszczenia. – podkreśla Alexander Moser z działu badawczo-rozwojowego Internorm. – Ponadto dzięki odpowiedniej technologii udało się obniżyć i zaokrąglić próg, tak aby był nieodczuwalny przez przechodzących. Ma zaledwie kilkanaście milimetrów w najwyższym punkcie.

Takie praktyczne podejście nie tylko wpływa na energooszczędność, ale co bardzo ważne zapewni bezpieczeństwo naszym bliskim, szczególnie dzieciom, osobom starszym lub niepełnosprawnym.

Zobacz nasze drzwi przesuwne

Nie tylko białe okna

Nie mogło zabraknąć również nowych trendów w wystroju wnętrz, a wśród nich znajdziemy przede wszystkim duże panoramiczne okna. Powinny współgrać z charakterem pomieszczeń oraz estetyką budynku. Obecnie bardzo modny jest minimalizm w stolarce okiennej.

Ramy mogą przyjmować rozmaite odcienie szarości, np. antracyt, lub jasne kolory drewna. Ten ostatni materiał bije rankingi popularności. Daje poczucie ciepła i komfortu we wnętrzach oraz doskonale się prezentuje.

Jeżeli chcemy zdecydować się na okna z bardzo trwałego materiału na zewnątrz dobrym rozwiązaniem są okna z nakładkami aluminiowymi, które mogą przyjąć dowolny kolor dzięki wysokiej jakości farbom proszkowym odpornym na warunki atmosferyczne. Okna PCV-aluminiowe łączą w sobie białą ramę plastikową od wewnątrz i nakładkę aluminiową w wybranym kolorze z zewnątrz. Pełną swobodę dają nam okna drewniano-aluminiowe, łączące wysoką odporność aluminium na zewnątrz, jak i piękno drewna wewnątrz budynku.

okna pasywne dla mieszkańców Gdańska.jpg

Energooszczędność

Ciepły dom nie odnosi się tylko do przytulnych wnętrz, zachęcających do relaksu i spędzania z bliskimi wyjątkowych chwil. Ma również wymiar praktyczny. Każdy z nas powinien zadbać o przyszłość naszej planety, jak i własny portfel. Przez nieszczelne okna może uciekać nawet 30 proc. ciepła.

Jakie okna wybrać, by zmniejszyć zużycie energii? Warto zwrócić uwagę na parametry pokazujące stopień energooszczędności okien. Jednym z nich jest współczynnik przenikania ciepła Uw. Budując dom należy wziąć pod uwagę, że według przepisów nie może przekraczać 1,1 W/(m2K) dla okien i drzwi oraz 1,3 W/(m2K) dla okien dachowych. Internorm proponuje okna o Uw < 0,8 W/(m2K), czyli tak zwane okna pasywne.

Obecnie przestarzałe już są okna dwuszybowe, które ustępują miejsca lepszym rozwiązaniem, jakim są okna trzyszybowe ze szkła niskoemisyjnego. Jest to czynnik, który ma duży wpływ na straty energii cieplnej. Energooszczędność nie powinna być jedynie trendem, ale na stałe wpisać się w standardy. Jednak faktem jest, że coraz więcej osób ma świadomość o wpływie strat cieplnych na środowisko, jak i zwyczajnej oszczędności kosztów ogrzewania i wentylacji.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF