Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wymiana okien w domu – miniprzewodnik

Kategorie: okna   design   montaż  
Zdjęcie Wymiana okien w domu – miniprzewodnik

Wymiana okien jest przedsięwzięciem dość skomplikowanym, a także kosztownym. Dlatego warto zadbać o poprawny przebieg procedury od A do Z – począwszy od wyboru odpowiedniej stolarki, a skończywszy na jej właściwym montażu. Tylko wtedy inwestycja przyniesie bowiem zamierzone korzyści. Zapraszamy do miniprzewodnika, z którego dowiesz się wszystkiego na temat zmiany okien!

Dlaczego warto wymienić okna?

Szczelne okna to jeden z najważniejszych kroków dla osiągnięcia wydajności energetycznej budynku. Jeśli więc zastanawiasz się nad termomodernizacją domu, zacznij właśnie od tego. Szczelne okna przyniosą szereg korzyści również właścicielom mieszkań – przede wszystkim zwiększony komfort przebywania w pomieszczeniach, a także obniżenie rachunków za ogrzewanie zimą i klimatyzację latem. To również szansa na zwiększenie estetyki budynku – zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Aby jednak osiągnąć zamierzony efekt, trzeba wybrać dobrej jakości stolarkę oraz zamontować ją w prawidłowy sposób.

Wymiana okien w domu – etapy

W procesie wymiany okien można wyróżnić cztery podstawowe etapy:

  • wybór i zakup stolarki,
  • montaż,
  • wykończenie ościeży,
  • regulacja okien.

Pierwszy zdecydowanie jest kluczowy. Zakup okien to inwestycja na wiele lat, dlatego warto wybierać najlepsze możliwe rozwiązania.

Współcześnie na rynku znajdziemy głównie okna energooszczędne i pasywne. Różnią się one współczynnikiem przenikania ciepła określanym parametrem Uw. Okna pasywne to Uw poniżej 0,8 W/m2K i jest to najlepszy wybór, gdy zależy Ci na wysokim standardzie stolarki oraz wyraźnym polepszeniu szczelności pomieszczeń – mówi Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm Polska.

nowe okna po wymianie.jpg

Okna powinny mieć wielokomorowe profile i potrójne lub poczwórne szyby. Materiał, z którego zostaną wykonane (PVC, drewno, aluminium), zależy w dużej mierze od preferencji i budżetu. Dobre parametry może bowiem osiągnąć stolarka każdego typu. Warto pamiętać, że na rynku są też dostępne modele o specjalistycznych właściwościach – np. antywłamaniowe czy dźwiękoszczelne. W zależności od położenia nieruchomości wybór jednego z nich może okazać się bardzo korzystny.

Prawidłowy montaż i regulacja okien

Niewłaściwy montaż potrafi pozbawić okna wielu korzystnych właściwości. Dlatego warto zlecić go specjalistom, którzy mają doświadczenie w pracy z systemami pasywnymi i energooszczędnymi. Warto zwrócić uwagę na dokładne przygotowanie ościeży i precyzyjne uszczelnienie zamontowanych okien. Następnie można wykończyć ościeże, pamiętając o odpowiednim osadzeniu parapetów i estetyce. Ostatnim etapem jest wyregulowanie okuć, tak aby okna płynnie się otwierały i zamykały. Wpływa to nie tylko na komfort użytkowania, ale również zabezpiecza ramy i szyby przed uszkodzeniami.

montaż okien przesuwnych na zamówienie.jpg

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF