Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Cechy domu pasywnego

Kategorie: okna   drzwi   design   dom inteligentny  
Zdjęcie Cechy domu pasywnego

Ludzie coraz świadomiej podchodzą do zużycia energii oraz ochrony środowiska, poszukując jednocześnie sposobów na oszczędności. Taka postawa wymusiła znalezienie nowatorskich rozwiązań, dzięki którym rachunki za ogrzewanie będą niższe, a emisja spalin ograniczona. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się energooszczędne domy pasywne.

W nowoczesnym budownictwie dużą wagę przykłada się do tego, aby domy były funkcjonalne, komfortowe w użytkowaniu oraz energooszczędne. Już na etapie projektu uwzględnia się nowoczesne rozwiązania i technologie mające na celu zmniejszenie zużycia energii. Aby móc mówić o pasywności, budynek musi spełniać kilka ważnych kryteriów.

cechy domu pasywnego.jpgDom pasywny – nowoczesny i ekologiczny

Domy pasywne konstruowane są tak, aby były jak najbardziej samowystarczalne. Projekt takiego domu jest bardzo przemyślany zarówno pod kątem architektonicznym, jak i w zakresie doboru materiałów budowlanych i wykończeniowych. Założeniem pasywności jest to, aby maksymalnie wykorzystać energię pochodzącą z naturalnych zasobów, ograniczając tym samym jej zużycie. Taka energooszczędność ma również wpływ na koszty utrzymania domu, ponieważ pozwala znacząco obniżyć rachunki płacone za ogrzewanie.

Pasywny a energooszczędny

Założeniem budownictwa energooszczędnego jest ograniczenie zużycia energii. W tym celu montuje się urządzenia mające na celu pobór energii ze źródeł odnawialnych. W przypadku domów pasywnych tak dobiera się elementy konstrukcyjne, aby samodzielnie wykorzystywały promienie słoneczne i energię ze środowiska, bez wytwarzania jej przez dom. W tym celu stosuje się między innymi duże przeszklenia na południe, pompy ciepłasystemy rekuperacjidocieplenia purenitowe czy okna pasywne, dzięki którym w naturalny sposób można ogrzać pomieszczenia i zachować optymalną temperaturę wewnątrz budynku.

Okna pasywne dzięki zastosowaniu systemu przeszkleń oraz profili o wysokim stopniu izolacji zapobiegają wydostawaniu się ciepła na zewnątrz budynku, jednocześnie ogrzewając jego wnętrze poprzez absorpcję promieni słonecznych – mówi Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm w Polsce. – Nasze okna wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła Uw, który wynosi nawet 0,6 W/(m2K). Aby okna zaliczały się do kategorii okien pasywnychwspółczynnik ten nie może przekraczać 0,8 W/(m2K).

okna pasywne internorm certyfikaty.pngCo wyróżnia domy pasywne?

Domy pasywne wyróżniają sie przede wszystkim bardzo dobrą izolacją i wykorzystaniem otoczenia do utrzymania optymalnej temperatury wnętrza, dlatego kluczowe czynniki pasywności to:

  • lokalizacja na niezacienionej działce i orientacja budynku na południe
  • bardzo dobra izolacja ścian
  • ciepły montaż drzwi i okien w domu
  • wentylacja z odzyskiem ciepła
  • pompa ciepła wykorzystująca energię z głębi gruntu

Oprócz tego okna muszą wykazywać się wskaźnikiem przenikalności cieplnej Uw nie większym niż 0,8 W/(m2K), a użyte materiały budowlane mają zapewniać maksymalną izolację.

Więcej o pasywności

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF