Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Montaż okien plastikowych

Kategorie: okna   montaż  
Zdjęcie Montaż okien plastikowych

Zdecydowałeś się na zakup dobrej klasy okien plastikowych o wysokich parametrach izolacyjnych? Pamiętaj, że to dopiero połowa sukcesu. Równie ważna jak jakość samej stolarki okiennej jest precyzja wykonania prac montażowych. Na co należy zwrócić uwagę, wykonując montaż okien plastikowych? Podpowiada ekspert Internorm.

Choć może się wydawać, że zamontowanie plastikowych okien to proste zadanie, w rzeczywistości wymaga ogromnej precyzji. Nawet niewielki błąd – np. minimalnie krzywe osadzenie stolarki – może spowodować, że okna stracą swoją szczelność. Co zrobić, aby tego uniknąć?

Montaż okien plastikowych powinien być bezwzględnie wykonywany w oparciu o zasady RAL – podkreśla Karol Niespodziewański, dyrektor marketingu Internorm w Polsce. – To one wyznaczają najwyższe standardy jakości, zwłaszcza przy tzw. montażu ciepłym, który jest wykorzystywany w budownictwie pasywnym. Aby utrzymać certyfikat RAL, Internorm kilka razy w roku przechodzi szczegółowe audyty jakości, a montażyści uczęszczają na okresowe szkolenia– dodaje.

znak jakości RAL.pngPrecyzyjne pomiary

Pomiary wykonuje się jeszcze zanim powstaną same okna – eksperci powinni dokładnie zmierzyć wysokość i szerokość otworów okiennych i dopasować parametry stolarki okiennej do tej specyfikacji. Ekspert, mierząc otwory, uwzględni także odrobinę dodatkowej przestrzeni, która jest wymagana, aby dopasować i zaizolować okna.

Przygotowanie otworów okiennych

W przypadku restaurowanego mieszkania lub domu ważny jest staranny demontaż starych okien. Następnie należy zadbać o wyprostowanie otworów, z zachowaniem odpowiednich kątów, dokładnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia, wygładzić granice oraz nadać spoistość poziomym i pionowym ścianom ościeży.

Precyzyjne osadzenie stolarki okiennej

Przy montażu okien plastikowych szczególnie ważne jest ich precyzyjne osadzenie oraz uszczelnienie w miejscu styku z murem. Np. montując okna Internorm w systemie MOWO, stosuje się innowacyjne uszczelnienie Illbruck, które zwiększa efektywność energetyczną okien oraz podnosi estetykę otworu okiennego. Prace związane z osadzeniem okien należy zakończyć najlepiej w ciągu jednego dnia.

jak prawidłowo osadzić okna.jpg

Kontrola jakości jest koniecznością

Zakończenie prac montażowych i wykończeniowych nie wyczerpuje jeszcze listy zadań, które spoczywają na ekipie instalującej okna plastikowe. Na koniec prac powinni oni przeprowadzić rzetelne testy szczelności nowego przeszklenia – aby upewnić się, że nie powstały żadne mostki termiczne. Specjaliści powinni zweryfikować również prawidłowość pracy mechanizmów otwierania i zamykania oraz – w przypadku okien z automatyką – skonfigurować jej działanie. Dopiero wtedy można mówić o zakończeniu prac montażowych i przystąpić do normalnego użytkowania nowo zainstalowanych okien.

Aby mieć pewność, że prace montażowe zostaną wykonane poprawnie, warto podjąć współpracę z ekipą rekomendowaną przez producenta lub dystrybutora okien. Dodatkowe informacje na ten temat uzyskasz, kontaktując się z Internorm.

Zamów wycenę okien z montażem

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF