Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna PCV – budowa

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna PCV – budowa

Okna PVC – bo tak brzmi ich poprawna nazwa – to najpopularniejszy typ stolarki okiennej w Polsce i wielu krajach Europy. Nie ma w tym nic dziwnego. Polichlorek winylu jest materiałem, który pozwala tworzyć nowoczesną, stabilną, lekką, a zarazem wytrzymałą stolarkę w konkurencyjnej cenie. Czy zastanawiałeś się jednak, jak są zbudowane okna PCV? Oto sekrety ich budowy.

Wydawać by się mogło, że budowa okien PCV jest prosta, a stolarka każdego producenta jest niemal dokładnie taka sama pod względem konstrukcyjnym. Tymczasem wystarczy nieco bliższe spojrzenie na przekrój okien dobrych producentów, np. takich jak Internorm, aby przekonać się, że ta prostota jest bardzo pozorna. W najbardziej innowacyjnych oknach, które zapewniają niezawodne własności termoizolacyjne, stosuje się zaawansowane technologie.

nowoczesny wygląd okien PCV.jpgZ czego zbudowane jest okno PCV?

Dwa podstawowe elementy, z których składa się każde okno PCV, to oczywiście profil oraz oszklenie. Do tego należy dołożyć okucia oraz uszczelnienie i całe skrzydło gotowe. Zarówno same profile, a więc kształtowniki, jak i izolacja i oszklenie mogą być wykonane na wiele sposobów. Od zastosowanych materiałów, technologii produkcji oraz rozwiązań zależy ostateczny efekt estetyczny i funkcjonalny.

W Internorm okna są produkowane w całości – od wykonania projektu i najmniejszych detali profili, aż po złożenie całej konstrukcji – w zakładach w Austrii. To jeden z elementów, który świadczy o ich jakości. Warto jednak zwrócić uwagę na zastosowane technologie sprawiające, że ich jakość jest tak wysoka. Można wymienić np. wykorzystanie:

 • ciepłych ramek dystansowych ISO, które zwiększają izolacyjność i szczelność konstrukcji,
 • aż 3 tafli szkła w pakiecie szybowym – są stosowane przez Internorm w standardzie już od wielu dekad, zapewniając bezkompromisową termoizolację,
 • innowacyjnego systemu Oszklenia I-tec – szyby są dokładnie klejone z ramą na całej długości, a przestrzeń między nimi jest wypełniona mieszanką gazów bez związków fluorowodorowych.

W niektórych modelach zastosowano również elementy takie jak:

 

Jeżeli więc zastanawiasz się nad zakupem okien PCV, zwróć dokładnie uwagę na ich konstrukcję oraz parametry techniczne. Dzięki temu wybierzesz rozwiązanie, które posłuży Ci przez lata.

Zobacz okna

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF