Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna trzyszybowe czy dwuszybowe?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna trzyszybowe czy dwuszybowe?

Okna, które obecnie są dostępne na rynku, różnią się między sobą wieloma parametrami. Jedną z kluczowych różnic jest ta związana z liczbą szyb. Zastanawiasz się, dlaczego niektóre modele mają dwie, a niektóre trzy szyby i jakie niesie to za sobą skutki? Wyjaśnia nasz ekspert.

Większość producentów koncentruje swoją ofertę na oknach dwuszybowych. Są jednak tacy, którzy już od wielu lat oferują wyłącznie okna z systemem trzyszybowym. Prym w tym drugim gronie wiedzie Internorm – lider europejskiego rynku okien z Austrii. Pierwsze trzyszybowe okna w ofercie tego producenta pojawiły się już w 1979 roku, w rewolucyjnym systemie Internorm3 (3 szyby – 3 uszczelki). I to między innymi dlatego okna Internorm są uznawane za jedne z najlepszych do domów pasywnych oraz energooszczędnych.

Poznaj 90 lat Internorm

duże przeszklenia Internorm.jpgCo daje jedna szyba więcej?

Najważniejszą przewagą okien trzyszybowych nad dwuszybowymi jest niższy współczynnik przenikania ciepła. Główną przyczyną większej efektywności izolacji jest właśnie jedna szyba więcej. Okna zyskują dodatkową warstwę zabezpieczenia – nie tylko w postaci samej szyby, ale i gazu, który wypełnia przestrzeń między szybami. W efekcie producenci tacy jak Internorm mogą oferować okna o współczynniku przenikania ciepła nawet ok. 0,6 W/m2K – znacznie poniżej górnego ograniczenia dla domów pasywnych.

Zważywszy na to, że budownictwo energooszczędne oraz pasywne powoli staje się standardem – choćby z uwagi na rosnące koszty ogrzewania oraz wymogi prawne względem zapotrzebowania energetycznego budynku – trzyszybowy system okienny zyskuje na popularności.

Potrójne okna Internorm gwarantują termoizolację, dobre wyciszenie i stabilność konstrukcji, co sprawia, że możliwe jest tworzenie dużych przeszkleń. Dlatego w ofercie Internorm znajdują się również duże okna z PVC. Ich wysokość może sięgnąć nawet 2,8 m. – podkreśla Karol Niespodziewański, dyrektor marketingu Internorm w Polsce.

Kiedy kupić trzyszybowe okna?

Wybór odpowiedniej konstrukcji okien to oczywiście kwestia indywidualna. Mają na nią wpływ zarówno własności termoizolacyjne produktu, jego design, jak i cena. Trzeba przyznać, że inwestycja w trzyszybowe okna najczęściej wiąże się z większym wydatkiem. Dlatego wiele osób waha się przed podjęciem decyzji. Warto jednak pamiętać, że im szczelniejsze okna, tym większe oszczędności na ogrzewaniu zimą oraz klimatyzacji latem, taka inwestycja zwróci się z nawiązką.

Zobacz okna

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF