Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jak kupować stolarkę okienną?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Jak kupować stolarkę okienną?

Zakup okien może być prawdziwym wyzwaniem – zwłaszcza, że na gdańskim rynku z roku na rok przybywa nowych propozycji. Jak zatem odnaleźć się w prawdziwym morzu możliwości? Jest kilka kluczowych kryteriów, które warto wziąć pod uwagę, podejmując decyzję. Poznaj je i wybierz świadomie.

Na początek ważna informacja: nie istnieje jeden typ okien, który byłby idealny w każdym budynku. Dobór stolarki okiennej jest uzależniony od wielu czynników, dlatego wybór najlepiej skonsultować z ekspertem. Specjalista wykona pomiary, przeanalizuje potrzeby Twojego budynku i dopyta o istotne kwestie, a następnie wskaże rozwiązania szyte na miarę.

Zanim jednak odwiedzisz salon okien, zdobądź kilka kluczowych informacji, które pozwolą Ci podjąć decyzję np. o marce stolarki okiennej, na jaką się zdecydujesz.

Marka ma znaczenie

Choć może się wydawać, że okna powinieneś wybierać przede wszystkim po parametrach technicznych, marka jest pierwszym istotnym wskaźnikiem trwałej jakości. Stawiając na rozwiązanie znanego producenta – takiego, który cieszy się uznaniem na wielu rynkach europejskich – zyskujesz najlepszą możliwą gwarancję. Wiesz bowiem, że firma:

Internorm działa w branży stolarki okiennej od ponad 85 lat. To jeden z najbardziej innowacyjnych producentów okien na rynku – mówi Magda Waszczuk, architekt specjalizujący się w budownictwie mieszkaniowym. – Okna są projektowane i produkowane od podstaw w Austrii, włącznie ze wszystkimi elementami profili. To ewenement, zwłaszcza w dobie zlecania produkcji komponentów w krajach azjatyckich. – dodaje.

wysokiej jakości okna przesuwne.jpg

Parametry termoizolacyjne

Wybierając okna, nie sposób nie zwrócić uwagi na to, w jaki sposób ochronią one budynek przed utratą ciepła zimą oraz przegrzaniem latem. Dziś dopuszczalną prawnie normą izolacyjności cieplnej jest zapewnienie współczynnika przenikalności cieplnej na poziomie poniżej 1 W/m2K. Jeśli jednak budujesz dom pasywny, to nie wystarczy. W nim okna muszą zapewnić współczynnik przenikalności cieplnej o wartości ok. 0,7-0,8 W/m2K, a nawet niższy. Dopytaj o to sprzedawcę – zwłaszcza jeśli zależy Ci na wyraźnych oszczędnościach na wydatkach na ogrzewanie.

Jaki materiał wykonania okien?

Choć standardem są okna z PVC, to nie jest to jedyne rozwiązanie dostępne na rynku. Warto przyjrzeć się bliżej również ościeżnicom, które zostały wzbogacone o nakładkę aluminiową, która dodatkowo wzmacnia konstrukcję i chroni ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wśród nich mamy do wyboru zarówno okna PCV-aluminiowe, jak i okna drewniano-aluminiowe.

Istotne przy kupowaniu mogą być również dodatkowe cechy, takie jak obecność elementów automatyki, zabezpieczenia antywłamaniowe, wmontowana w okno żaluzja czy system rekuperacji. O wszystkich tych elementach porozmawiaj z doradcą Internorm i wybierz okna idealne do swojego domu!

Umów się z doradcą

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF